Märta Måås Fjetterström, "Lockarp", vävnad

Märta Måås Fjetterström,
Märta Måås Fjetterström,
Märta Måås Fjetterström,
Märta Måås Fjetterström,
Märta Måås Fjetterström,
Märta Måås Fjetterström,
Märta Måås Fjetterström,
Märta Måås Fjetterström,

Klubbat för:

14000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, "Lockarp", vävnad, formgiven 1924, rölakan vävd på linvarp, dekor i brunt, vitt, grönt, gråblått och gult, signerad MMF, tillverkad före 1942, 260 x 153 cm, visst slitage

166

2020-11-24