Karl Lindeberg, vas, Kosta

Karl Lindeberg, vas, Kosta
Karl Lindeberg, vas, Kosta
Karl Lindeberg, vas, Kosta
Karl Lindeberg, vas, Kosta
Karl Lindeberg, vas, Kosta
Karl Lindeberg, vas, Kosta
Karl Lindeberg, vas, Kosta
Karl Lindeberg, vas, Kosta
Karl Lindeberg, vas, Kosta
Karl Lindeberg, vas, Kosta

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

KARL LINDEBERG, vas, Kosta, överfång i lila, etsad dekor av krokus mot matterad fond, signerad Kosta K Lindeberg 112 samt Kosta i relief på livet, höjd 23 cm

PROVENIENS:
Rektor Sture Nydell (1891-1986)

254

2020-11-24