Joan Miró, Une femme

Joan Miró, Une femme
Joan Miró, Une femme
Joan Miró, Une femme
Joan Miró, Une femme
Joan Miró, Une femme
Joan Miró, Une femme
Joan Miró, Une femme
Joan Miró, Une femme
Joan Miró, Une femme
Joan Miró, Une femme
Joan Miró, Une femme
Joan Miró, Une femme

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

JOAN MIRO, efter
Spanien 1893-1983
Une Femme
Färglitografi, 1958, efter en målning utförd 1932, signerad Miró,numrerad 6/300.
I. 46 x 37,5 cm S. 65 x 56 cm

LITTERATUR
Maeght 1712

502

2020-11-24