Joan Miró, Crapaud Lyre

Joan Miró, Crapaud Lyre
Joan Miró, Crapaud Lyre
Joan Miró, Crapaud Lyre
Joan Miró, Crapaud Lyre
Joan Miró, Crapaud Lyre
Joan Miró, Crapaud Lyre
Joan Miró, Crapaud Lyre
Joan Miró, Crapaud Lyre
Joan Miró, Crapaud Lyre
Joan Miró, Crapaud Lyre

Klubbat för:

36000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

JOAN MIRO
Spanien 1893-1983
Crapaud Lyre
Torrnål och akvatint, 1965. Signerad och numrerad i blyerts Miró 9/75. Editerad av Maeght, Paris. Tryckt på BFK Rives papper. I. 48 x 58 cm S. 63,5 x 90 cm.
Drypoint and aquatint, 1965, signed and numbered.

PROVENIENS
Galerie Maeght, Paris
Nutida Konst, Stockholm
Galleri Aspis, Helsingfors

LITTERATUR
Dupin 389

515

2020-11-24