Hugo Elmqvist, vas, patinerad brons

Klubbat för:

15500 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

EMY WAHLSTRÖM / HUGO ELMQVIST, vas, AB Gjutmetod, Stockholm, jugend, 1900-talets början, patinerad brons, reliefdekor av fuchsia med blad, vid mynningen dekor av två trollsländor, signerad H E-t R11 AB gj-metod Stockholm dec E Wahlström, höjd 34 cm

57

2020-11-24