Henri Michaux, Personnage sur fond sépia

Klubbat för:

44000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

HENRI MICHAUX
Belgien 1899-1984
Personnage sur fond sépia
Signerad HM. Encre de Chine och akvarell på papper, 32 x 24 cm.
Utförd 1948.

PROVENIENS
Galerie René Drouin, Paris
Galleri Solin, Stockholm
Galleri Aspis, Helsingfors

511

2020-11-24