Gösta Adrian-Nilsson, Riddare

Gösta Adrian-Nilsson, Riddare
Gösta Adrian-Nilsson, Riddare
Gösta Adrian-Nilsson, Riddare
Gösta Adrian-Nilsson, Riddare
Gösta Adrian-Nilsson, Riddare
Gösta Adrian-Nilsson, Riddare
Gösta Adrian-Nilsson, Riddare
Gösta Adrian-Nilsson, Riddare

Klubbat för:

46000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

GÖSTA ADRIAN-NILSSON
1884-1965
Riddare
Signerad GAN. Akvarell och gouache, 19,5 x 12 cm.
Utförd på 1920-talet

PROVENIENS
Gåva från GAN till konstnären Sven Jonson (1902-1981).
Inköpt på Bukowskis Moderna auktion, oktober 1999 av nuvarande ägare

348

2020-11-24