Gösta Adrian Nilsson, Grönskande landskap

Klubbat för:

32000 SEK

30 000-40 000 SEK

GÖSTA ADRIAN-NILSSON (GAN)
1884-1965
Grönskade landskap med byggnad
Monogramsignerad och daterad GAN 1903. Olja på duk uppklistrad på pannå, 28 x 20 cm.

316

2020-11-24