Georges Braque, Poissons

Georges Braque, Poissons
Georges Braque, Poissons
Georges Braque, Poissons
Georges Braque, Poissons
Georges Braque, Poissons
Georges Braque, Poissons
Georges Braque, Poissons
Georges Braque, Poissons
Georges Braque, Poissons
Georges Braque, Poissons

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

GEORGES BRAQUE
Frankrike 1882-1963
Poissons
Färgakvatint, 1950. Signerad och numrerad i blyerts G. Braque 205/300. Tryckt på BFK Rives papper.
I. 34,5 x 45 cm
Colour aquatint after Braque, 1950, signed and numbered. A

LITTERATUR: Maeght 1001

503

2020-11-24