Fernand Léger, efter, La Parade

Klubbat för:

14000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

FERNAND LEGER, efter
Frankrike 1881-1955
La Parade
Färglitografi efter gouache, 1953. Signerad och numrerad F. Léger 58/285.
I. 34,8 x 45 cm, S. 49,5 x 61,8 cm.

Offset lithograph printed in colors with stencil coloring(Pochoir) on wovw paper, signed and numbered.

LITTERATUR: Saphire E 25

504

2020-11-24