Evert Lundquist, Flickan

Evert Lundquist, Flickan
Evert Lundquist, Flickan
Evert Lundquist, Flickan
Evert Lundquist, Flickan
Evert Lundquist, Flickan
Evert Lundquist, Flickan
Evert Lundquist, Flickan
Evert Lundquist, Flickan
Evert Lundquist, Flickan
Evert Lundquist, Flickan
Evert Lundquist, Flickan
Evert Lundquist, Flickan

Klubbat för:

90000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

EVERT LUNDQUIST
1904-1994
Flickan
Signerad E.L. Olja på duk, 101 x 91 cm.

PROVENIENS
Gummesons Konstgalleri, Stockholm 1962, katalognr 262 (med titeln "Modellen")

390

2020-11-24