Axel Einar Hjorth, "Skoga", bord, NK 1933

Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,

Klubbat för:

46000 SEK

Utropspris

15 000-18 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, "Skoga", bord, Nordiska Kompaniet, Stockholm 1933, syrabetsad furu, märkt med metallbricka NK 36367 C 21 7 33 33, höjd 70, 178 x 60 cm, slitage

PROVENIENS
Lusthuset Sorunda

15

2020-11-24