Axel Einar Hjorth, "Skoga", bänk, NK 1933

Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,
Axel Einar Hjorth,

Klubbat för:

75000 SEK

Utropspris

30 000-40 000 SEK

AXEL EINAR HJORTH, "Skoga", bänk, Nordiska Kompaniet 1933, syrabetsad furu, märkt med metallbricka NK R 36366 - C 8 10 33, höjd 65, sitthöjd 46, längd 208 cm, visst slitage

PROVENIENS
Lusthuset Sorunda

16

2020-11-24