Andy Warhol, Flowers, 1974

Andy Warhol, Flowers, 1974
Andy Warhol, Flowers, 1974
Andy Warhol, Flowers, 1974
Andy Warhol, Flowers, 1974
Andy Warhol, Flowers, 1974
Andy Warhol, Flowers, 1974
Andy Warhol, Flowers, 1974
Andy Warhol, Flowers, 1974
Andy Warhol, Flowers, 1974
Andy Warhol, Flowers, 1974

Klubbat för:

46000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ANDY WARHOL
USA 1928-1987
Flowers (Hand colored)
Färgserigrafi, 1974. Signerad AW samt signerad, numrerad och daterad Andy Warhol 101/250, -74 på baksidan. Editerad av Castelli Graphics, New York.
S. 103,5 x 69,5 cm
Colour silkscreen, 1974, signed with initials and signed, numbered and dated on the reverse. The print is from the edition of 250.

LITTERATUR: Feldmann & Schellmann II 116

545

2020-11-24