Algot Eriksson, golvvas, Rörstrand

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ALGOT ERIKSSON, golvvas, Rörstrand 1900-talets början, porslin, dekor av vallmo i underglasyrfärgerna grönt, rosa och ljusblått mot svart fond, signerad Rörstrand AE 6065, höjd 51,5 cm

283

2020-11-24