Walter Gilbert, vägglampetter, 1 par

Klubbat för:

18000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

WALTER GILBERT, vägglampetter, 1 par, för John Walsh Ltd, England 1930-tal, stomme i mäsing, nedtill dekor av fisk, lösa glasskivor, den större med gjuten dekor av kvinnofigurer, barn och djur, en märkt G.Sc.R.Fec , höjd 43 cm, smärre nagg

1029

2020-06-11