Taklampa, Art noveau, 1900-talets början

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

TAKLAMPA, Art noveau, 1900-talets början, stomme av delvis förgylld mässing, fyra ljusarmar i form av blommor med kronblad av matterat glas, höjd 110, diameter 45 cm, smärre slitage

PROVENIENS
Stopalo

1016

2020-06-11