Peter Freudenthal, Nehemja

Peter Freudenthal, Nehemja
Peter Freudenthal, Nehemja
Peter Freudenthal, Nehemja
Peter Freudenthal, Nehemja
Peter Freudenthal, Nehemja
Peter Freudenthal, Nehemja
Peter Freudenthal, Nehemja
Peter Freudenthal, Nehemja
Peter Freudenthal, Nehemja
Peter Freudenthal, Nehemja

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

PETER FREUDENTHAL
född 1938
Nehemja
Signerad, betitlad och daterad på baksidan Peter Freudenthal 1972. Akryl på duk, 130 x 89,5 cm

PROVENIENS
Lunds Konsthall, 1973 (inköpt av nedanstående),
advokat Lennart Nybergs konstsamling,
därefter i en betydande utländsk privatsamling

UTSTÄLLD
Konstruktivt, Södertälje Konsthall, 1973, katalognr 32

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

1352

2020-06-11