Olle Olsson Hagalund, Blå iris mot röd bakgrund

Klubbat för:

60000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

OLLE OLSSON HAGALUND
1904-1972
Blå iris mot röd bakgrund
Signerad Olle Olsson Hagalund. Olja på duk, 55 x 46 cm.

Målningen är sannolikt utförd i slutet av 1960-talet och var en gåva av konstnären till nuvarande ägares mosters föräldrar.

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

1283

2020-06-11