Maria Friberg, Alongeside us 2

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

60 000-70 000 SEK

MARIA FRIBERG
född 1966
Alongeside us 2
Signerad och daterad Maria Friberg 2007 samt numrerad 2/5 på baksidan. C-print monterad på glas, 93 x 196 cm. Total upplaga 5 + 2 AP.

PROVENIENS
Galleri Charlotte Lund, Stockholm (2010/2011)
därefter i svensk privatsamling

LITTERATUR
Maria Friberg m.fl.: Maria Friberg, 2008, sidorna 9-10
Maria Friberg m.fl.: Changed Poitions, 2015, sidorna 48-49

1360

2020-06-11