Marc Chagall, Sirène au Pin

Marc Chagall, Sirène au Pin
Marc Chagall, Sirène au Pin
Marc Chagall, Sirène au Pin
Marc Chagall, Sirène au Pin
Marc Chagall, Sirène au Pin
Marc Chagall, Sirène au Pin
Marc Chagall, Sirène au Pin
Marc Chagall, Sirène au Pin

Klubbat för:

90000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

MARC CHAGALL, efter
1887-1985
Sirène au pin
Färglitografi, 1967, utförd av Charles Sorlier efter förlaga av Marc Chagall ur sviten Nice et la Côte d´Azur. Signerad Marc Chagall och numrerad LXV/LXXV med blyerts. Arches.
I. 64 x 46 cm S. 74 x 52,5 cm

LITTERATUR: Sorlier CS 35

1395

2020-06-11