Marc Chagall, Roméo et Juliette

Klubbat för:

95000 SEK

Utropspris

75 000-100 000 SEK

MARC CHAGALL, efter
1887-1985
Roméo et Juliette
Signerad och numrerad Marc Chagall HC. 1964. Färglitografi, s. 64,5 x 100 cm.
Utförd av Charles Sorlier, tryckt på Arches-papper.

Colour lithograph, by Charles Sorlier after Marc Chagall, 1964, printed on Arches, signed and numbered.

LITTERATUR
Sorlier

1397

2020-06-11