Lennart Jirlow, Operascen ur Falstaff

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

LENNART JIRLOW
1936-2020
Operascen ur Falstaff
Signerad L JIRLOW. Utförd 2008. Gouache, 64 x 68,5 cm

PROVENIENS
Målad av Lennart Jirlow 2008 som en del av Falstaff-sviten för Kungliga Operan i Stockholm. Därefter som gåva av Kungliga Operan direkt till nuvarande ägare.

1276

2020-06-11