Lennart Jirlow, Falstaff

Lennart Jirlow, Falstaff
Lennart Jirlow, Falstaff
Lennart Jirlow, Falstaff
Lennart Jirlow, Falstaff
Lennart Jirlow, Falstaff
Lennart Jirlow, Falstaff
Lennart Jirlow, Falstaff
Lennart Jirlow, Falstaff

Klubbat för:

85000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

LENNART JIRLOW
1936-2020
Falstaff
Signerad L. JIRLOW. Utförd 2008. Gouache, 95 x 62 cm

PROVENIENS
Målad av Lennart Jirlow 2008 som en del av Falstaff-sviten för Kungliga Operan i Stockholm. Därefter som gåva av Kungliga Operan direkt till nuvarande ägare.

1293

2020-06-11