Lars Erik Falk, Doff

Lars Erik Falk, Doff
Lars Erik Falk, Doff
Lars Erik Falk, Doff
Lars Erik Falk, Doff
Lars Erik Falk, Doff
Lars Erik Falk, Doff
Lars Erik Falk, Doff
Lars Erik Falk, Doff
Lars Erik Falk, Doff
Lars Erik Falk, Doff

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

LARS ERIK FALK
1922-2018
Doff
Signerad och daterad LEFalk 1969. Peforad och bemålad plåt på sockel av trä, höjd 52, längd 58, bredd 24 cm
Märkt med blyerts "Motto: Ole, Dole, Doff, Kinke F-skolan skala 1:10

PROVENIENS
Advokat Lennart Nybergs konstsamling,
därefter i en betydande utländsk privatsamling

1337

2020-06-11