Joan Miro, La Ralentie

Joan Miro, La Ralentie
Joan Miro, La Ralentie
Joan Miro, La Ralentie
Joan Miro, La Ralentie
Joan Miro, La Ralentie
Joan Miro, La Ralentie
Joan Miro, La Ralentie
Joan Miro, La Ralentie
Joan Miro, La Ralentie
Joan Miro, La Ralentie

Klubbat för:

50000 SEK

Utropspris

40 000-45 000 SEK

JOAN MIRO
Spanien 1893-1983
La Ralentie
Signerad och numrerad Miró 29/75. Etsning med carborundum tryckt i färger, 1969. I. 74 x 56 cm. Editerad av Maeght éditeur, Paris.
Något gulnad, fästmärken (blekt) i övre hörnen

Etching and carborundum printed in colours, 1969, on Arches, signed and numbered 29/75, framed

LITTERATUR
Dupin II. 1961-1973. Sid. 165

1384

2020-06-11