Isaac Grünewald, Motiv från Särö

Klubbat för:

55000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

ISAAC GRÜNEWALD
1889-1946
Motiv från Särö
Signerad Isaac Grünewald. Akvarell, 19 x 27,5 cm.
Med blyertspåskrift a tergo "Till Ingvar Grundén från kusingemålen Isaac Grünewald på 40-årsdagen den 25/4 1940".

1270

2020-06-11