Hans Wigert, Bretagne

Hans Wigert, Bretagne
Hans Wigert, Bretagne
Hans Wigert, Bretagne
Hans Wigert, Bretagne
Hans Wigert, Bretagne
Hans Wigert, Bretagne

Klubbat för:

Osåld

Schätzwert

5 000-6 000 SEK

Beschreibung

HANS WIGERT
1932-2015
Bretagne
Signerad och daterad på baksidan Hans Wigert 1962. Olja på duk, 50 x 60,5 cm
På baksidan dedikation: "till Lillan 1963"

PROVENIENS
Konstnärens familj

Den aktuella var en gåva till konstnärens yngre halvsyster Margareta "Lillan".

1321

2020-06-11