Hans Staudacher, Bräckenkopf

Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf
Hans Staudacher, Bräckenkopf

Klubbat för:

160000 SEK

Utropspris

150 000-200 000 SEK

HANS STAUDACHER
1923-
Bräckenkopf
Olja på duk, 64,5 x 99,5 cm.

Tack till konstnärens hustru, Uschi Staudacher, som i maj 2020 har intygat att målningen är äkta.

PROVENIENS:
Lars Erik Wedins samling

1386

2020-06-11