Gunnar Nylund, vaser 3 st., Rörstrand 1940-tal

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

6 000-8 000 SEK

GUNNAR NYLUND, vaser 3 st., Rörstrand 1940-tal, harpälsglasyr i bruna och rödbruna nyanser, en med ristad dekor på hals och fot, signerade R SWEDEN GN, R NYLUND SVERIGE och R SWEDEN G.N. BARNÄNGENS ORIGINAL, höjd 20-33 cm, en vas andra sortering

1242

2020-06-11