Gunnar Nylund, miniatyrer 16 st., Rörstrand

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

12 000-15 000 SEK

GUNNAR NYLUND, miniatyrer 16 st., Rörstrand 1950-tal, stengods, unika, 15 vaser och 1 skål, olika former och glasyrer, signerade R SWEDEN GN och olika nummerbeteckningar (unikat-numrering), höjd 2,5-8 cm, tre miniatyrer något slipade kring foten från tillverkningen

1245

2020-06-11