Fåtöljer, 1 par, Italien 1960-tal

Klubbat för:

10000 SEK

Utropspris

10 000-12 000 SEK

FÅTÖLJER, 1 par, Italien 1960-tal, jakaranda, lösa stoppade sitt- och ryggkuddar klädda i svart läder, knappar i trä och klädda i läder, fotavslutningar och detaljer i mässing, höjd 71 cm, visst slitage

HISTORIK
Dessa fåtöljer påminner mycket om de fåtöljer som Carlo di Carlo formgav på 1960-tal.

1120

2020-06-11