Carl Halier, skål, stengods

Carl Halier, skål, stengods
Carl Halier, skål, stengods
Carl Halier, skål, stengods
Carl Halier, skål, stengods
Carl Halier, skål, stengods
Carl Halier, skål, stengods
Carl Halier, skål, stengods
Carl Halier, skål, stengods
Carl Halier, skål, stengods
Carl Halier, skål, stengods

Klubbat för:

4000 SEK

Utropspris

6 000-8 000 SEK

CARL HALIER, skål, stengods, Royal Copenhagen 1940-tal, grå spräcklig glasyr med harpälsinslag, stämpelmärkt Royal Copenhagen och signerad CH br, höjd 9,5, diameter 30 cm

1249

2020-06-11