Arne Jones, Mänsklig byggnad

Arne Jones, Mänsklig byggnad
Arne Jones, Mänsklig byggnad
Arne Jones, Mänsklig byggnad
Arne Jones, Mänsklig byggnad
Arne Jones, Mänsklig byggnad
Arne Jones, Mänsklig byggnad
Arne Jones, Mänsklig byggnad
Arne Jones, Mänsklig byggnad

Klubbat för:

65000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

ARNE JONES
1914-1976
Mänsklig byggnad
Signerad och daterad A Jones -70. Bemålad metall, höjd inklusive sockel 90 cm.

PROVENIENS
Advokat Lennart Nybergs konstsamling,
därefter i en betydande utländsk privatsamling

UTSTÄLLD
Arne Jones, Svenska Bilder, Stockholm april 1989

För frågor och konditionsrapport kontakta pierre.olbers@auktionsverket.se

1315

2020-06-11