André Lhote, Landskap

André Lhote, Landskap
André Lhote, Landskap
André Lhote, Landskap
André Lhote, Landskap
André Lhote, Landskap
André Lhote, Landskap
André Lhote, Landskap
André Lhote, Landskap
André Lhote, Landskap
André Lhote, Landskap

Klubbat för:

120000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

ANDRÉ LHOTE
Frankrike 1885-1962
Paysage avec femme couchée
Signerad A Lhote. Olja på duk, 60 x 73 cm.
Utförd under 1950-talets första hälft

Vi tackar Dominique Bermann-Martin för att godkänna verket i ett e-mail daterat 7 juni 2020.

1407

2020-06-11