Alvar Aalto, skål, Karhula / Ittala 1930-40-tal

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

18 000-20 000 SEK

ALVAR AALTO, skål, Karhula/Iittala 1930-40-tal, Finland, gråtonat klart glas, blåst i träform, höjd 8, 37 x 28 cm, smärre repor

1206

2020-06-11