Vicke Lindstrand, vaser 3 st, Kosta

Klubbat för:

6000 SEK

Utropspris

8 000-10 000 SEK

VICKE LINDSTRAND, "Zebra", vaser, 3 st., Kosta 1950-tal, dekor i underfångsteknik av vita linjer mot rödviolett fond, signerade LH 1114, Kosta LH 1115/5 och LH 1116, höjd 13, 17 och 21 cm, den lägsta vasen med obetydlig tillverkningsdefekt på livet

263

2019-11-25