Sivert Lindblom, Nike

Sivert Lindblom, Nike
Sivert Lindblom, Nike
Sivert Lindblom, Nike
Sivert Lindblom, Nike
Sivert Lindblom, Nike
Sivert Lindblom, Nike
Sivert Lindblom, Nike
Sivert Lindblom, Nike
Sivert Lindblom, Nike
Sivert Lindblom, Nike
Sivert Lindblom, Nike
Sivert Lindblom, Nike

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

SIVERT LINDBLOM
född 1931
Nike
Signerad SL, daterad 1962 och numrerad 4/5, gjutarmärkt H Bergman, cire perdue. Skulptur i mörkpatinerad brons, höjd 45,5 cm

PROVENIENS
Inköpt direkt från konstnären 6 dec 1993

372

2019-11-25