Simon Gate, pokal, graverat glas Orrefors 1920-tal

Klubbat för:

26000 SEK

20 000-25 000 SEK

SIMON GATE, pokal, Orrefors 1920-tal, rikligt graverad dekor av kvinnofigurer, bordyrer och stiliserade växter, signerad Gate 134 Orrefors, formgiven 1920, höjd 36 cm

256

2019-11-25