Philip von Schantz, Spann

Philip von Schantz, Spann
Philip von Schantz, Spann
Philip von Schantz, Spann
Philip von Schantz, Spann
Philip von Schantz, Spann
Philip von Schantz, Spann
Philip von Schantz, Spann
Philip von Schantz, Spann
Philip von Schantz, Spann
Philip von Schantz, Spann

Klubbat för:

70000 SEK

Utropspris

35 000-40 000 SEK

PHILIP VON SCHANTZ
1928-1998
Spann
Signerad och daterad PvS 76. Olja på duk, 116 x 89 cm.

PROVENIENS
Inköpt av nuvarande ägares far på nedanstående utställning

UTSTÄLLD
Konstakademien, Stockholm 1993

438

2019-11-25