Marc Chagall, L´atelier ensoleillé

Klubbat för:

120000 SEK

60 000-80 000 SEK

MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
L'Atelier ensoleillé
Signerad och numrerad i blyerts Marc Chagall 18/50. 1974. Färglitografi, 53 x 39,5 cm

LITTERATUR: Mourlot 712

PROVENIENS:
Astrid Jonasson, inköpt direkt av ägaren på Galleri Leger under slutet av 1970-talet. Därefter i arv inom familjen.

524

2019-11-25