Karin Parrow, Blommor vid fönstret

Klubbat för:

42000 SEK

Utropspris

40 000-45 000 SEK

KARIN PARROW
1900-1986
Blommor vid fönster
Signerad Karin Parrow. Olja på duk, 56 x 46 cm.

UTSTÄLLD
Med kärlek till färgen - Möt göteborgskoloristerna, Konsthallen, Bohusläns museum, 2017
Göteborgskolorister, Galleri Koch, Stenungsunds kommuns konsthall, 2018

378

2019-11-25