Joan Miró, Les Armes

Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes
Joan Miró, Les Armes

Klubbat för:

40000 SEK

30 000-35 000 SEK

JOAN MIRÓ
Spanien, 1893-1983
Les Armes du Sommeil
Signerad i blyerts Miró och numrerad 9/75. Etsning, akvatint och carborundum i färg på Mandeure-papper, utgiven Maeght éditeur, Paris 1970, bildstorlek 51,5x62,5, bladstorlek 63x77,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Dupin 533

518

2019-11-25