Joan Miró, L´Oiseau de nuit (L´oiseau s´envole)

Klubbat för:

48000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

JOAN MIRÓ
Spanien 1893-1983
L'Oiseau de nuit (L'oiseau s'envole)
Signerad Miró och numrerad 25/50. Akvatint i färger, Rives, 1962, 55,5x76,5 cm, Maeght éditeur, Paris.

PROVENIENS
Galerie Pierre, Stockholm
Tore Wretmans Samling

LITTERATUR
Dupin 336

517

2019-11-25