Einar Jolin, Modell mot ljuset

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

EINAR JOLIN
1890-1976
Modell mot ljuset
Signerad och daterad Einar Jolin 1929. Olja på duk, 65 x 54 cm

PROVENIENS
Strandgalleriet, Stockholm

394

2019-11-25