David Wretling, sideboard, Firma Otto Wretling

Klubbat för:

48000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

DAVID och Bo WRETLING, sideboard, Firma Otto Wretling, Umeå 1930-40-tal, jakaranda, två dörrar, invändigt med hyllor och lådor, handtag i brons i form av skulpturer föreställande pojke med flygplan respektive flicka med boll, signerade DW, höjd 76, 160 x 50 cm

44

2019-11-25