Pablo Picasso, Hibou au Crayon

Klubbat för:

44000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

PABLO PICASSO
Spanien 1881-1973
Hibou au Crayon
Litografi, 1947, signerad och numrerad i blyerts Picasso 21/50.
S. 64 x 48 cm
Lithograph, 1947, signed and numbered. In good condition.

LITTERATUR: Bloch 412, Mourlot 57, Reuße 166.

395

2019-05-16