Nils Nilson, På perrongen

Nils Nilson, På perrongen
Nils Nilson, På perrongen
Nils Nilson, På perrongen
Nils Nilson, På perrongen
Nils Nilson, På perrongen
Nils Nilson, På perrongen
Nils Nilson, På perrongen
Nils Nilson, På perrongen
Nils Nilson, På perrongen
Nils Nilson, På perrongen

Klubbat för:

38000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

NILS NILSON
1901-1949
På perrongen
Signerad NN. Olja på duk, 44 x 54 cm

På baksidan intygad av Tore Nilson.

UTSTÄLLD
Att se världen som färg, Mjellby Konstmuseum, 8 oktober 2016-29 januari 2017
Med kärlek till färgen - möt Göteborgskoloristerna, Konsthallen på Bohusläns museum, 1 april -27 augusti 2017

314

2019-05-16