Marc Chagall, Le soleil de l´atelier

Klubbat för:

80000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
Le soleil de l'atelier
Färglitografi, 1971, signerad och numrerad Marc Chagall 5/50.
Lithograph in colors
I. 46,8 x 35,7 cm, S. 65 x 50 cm

LITTERATUR
Mourlot 638

384

2019-05-16