Marc Chagall, Le Peintre à la Palette

Klubbat för:

90000 SEK

Utropspris

70 000-80 000 SEK

MARC CHAGALL
Ryssland/Frankrike 1887-1985
Le Peintre à la Palette
Färglitografi, 1952, signerad och numrerad 29/70. Tryckt på Arches papper.
I. 59 x 48 cm S. 65,5 x 50 cm
LITTERATUR
Mourlot 54

379

2019-05-16